top of page
HISTORIE & NAŠE MISE

Veterinární kliniku ZooVET v roce 2006 založili a vlastní MVDr. Václav Bartoš a Ing. Iva Bartošová. Klinika navazuje na činnost veterinární ordinace Podzámčí. Našim cílem je poskytovat kompletní veterinární péči na špičkové úrovni s využitím moderních přístrojů. Proto v případě potřeby rozšiřujeme a modernizujeme přístrojové vybavení. Disponujeme přístroji pro okamžité vyšetření krve, moči a trusu, kvalitním ultrasonografickým a RTG přístrojem, které jsou v indikovaných případech doplněny o vyšetření endoskopem. Nabízíme kompletní kardiologické vyšetření, vyhodnocujeme většinu cytologických preparátů, s využitím rozsáhlého chirurgického instrumentária poskytujeme služby v oblasti preventivní medicíny i ve specializovaných úkonech. Spolupracujeme se specializovanými laboratořemi a histopatology, v případě potřeby delegujeme pacienty na složitější oftalmologické vyšetření a na CT a MRI vyšetření.

 

Samozřejmostí je vzdělávání personálu. Lékaři se pravidelně účastní odborných seminářů a workshopů (přehled najdete v profilech lékařů) a zdokonalují se v jednotlivých oborech. Vzdělávacích kurzů se účastní i střední zdravotnický personál. 

 

Prostory kliniky jsou členěny na recepci, čekárnu, tři ordinace, operační sál, RTG místnost a hospitalizaci. Po příchodu se nahlaste na recepci, která uvědomí ordinujícího lékaře. Doporučujeme, abyste se objednali i na běžné úkony, jako jsou vakcinace, stříhání drápků, vymačkání análních žlázek. Samozřejmě rádi ošetříme i neobjednané pacienty – pokud ale nejde o akutní, život ohrožující stav, objednaní pacienti mají přednost. Na složitější diagnostické vyšetření nebo chirurgický zákrok je třeba objednat se vždy předem.

 

Krmiva, diety, kloubní a jiné doplňkové preparáty, odčervení, antiparazitární přípravky, ušní kapky, šampóny apod. můžete zakoupit na recepci bez objednání a návštěvy ordinace.

VYBAVENÍ KLINIKY ZooVET
RECEPCE

Naše prostorná čekárna Vás uvítá recepcí a možností nákupu preventivních léčiv (antiparazitika, kloubní výživa, vitamíny, ušní kapky, šampóny), krmiv a chovatelských potřeb. Po příchodu se prosím ohlaste, recepční o Vašem příchodu uvědomí ordinujícího lékaře. Recepce je napojena na centrální databázi našich pacientů. K dispozici pro klienty je také občerstvovací koutek s kávou a vodou a připojení k Wi-Fi, pro zvířecí pacienty digitální váha a miska s čerstvou vodou. Součástí prostor je i výběh pro našeho více než dvacetiletého leguána Oťase.

ORDINACE  I, II, III 

Ordinace jsou vybaveny vyšetřovacími stoly, otoskopy a ophtalmoskopem firmy Heine. Ordinace č. II je určena ke kardiologickému a ultrazvukovému vyšetření. Vybavena je moderním ultrazvukovým přístrojem, který nám svými možnostmi (kardio a abdominální sondy, barevný doppler, tkáňový doppler) umožňuje detailní vyšetření dutiny břišní a kardio pacientům komplexní echokardiografické vyšetření srdce – to je zároveň doplněno EKG vyšetřením (EKG přístroj Eichemeier). 

SALON

Dalším prostorem, který navazuje na čekárnu, je salón pro úpravu psů a koček. Vybaven je vanou a samostatnou hospitalizací.

LABORATOŘ

Na ordinace navazují prostory sloužící pro laboratorní vyšetření vzorků krve, trusu, moči a tkání. Disponujeme nejmodernější technikou firmy IDEXX a FUJI pro kompletní vyšetření krevních vzorků přímo na klinice. Nedílnou součástí laboratoře je mikroskop Optica B 350, centrifugy, refraktometr, glukometr a zázemí pro cytologii.

RTG PRACOVIŠTĚ

RTG pracoviště je vybaveno výkonným stacionárním rtg přístrojem Chirana MP15, nepřímou digitalizací FUJIfilm FCR Prima T a skiaskopickým přístrojem Apelem APX. 

OPERAČNÍ SÁL

Vybaven je přístroji, které obsluhuje anesteziolog: jde o přístroj pro monitoring životních funkcí pacienta MEC – 1000 Vet, přístroj pro inhalační isofluranovou anestezii s řízenou ventilací a kyslíkovým generátorem. Ke specializovanému vybavení patří artroskopická, endoskopická a laparoskopická věž, elektrokauter a harmonický skalpel – při chirurgických úkonech současně umožňuje šetrné řezání a koagulaci tkání. Vybavení pro tvrdou chirurgii reprezentují ortopedické pily, vrtačky a četné řady implantátů pro různé ortopedické výkony. Součástí provozu sálu jsou přístroje pro sterilizaci. Pečlivě dbáme na asepsi a antisepsi sálu, v čemž nám pomáhá autokláv, horkovzdušný sterilizátor, elektrická svářečka fólií a germicidní lampa.

STOMATOLOGICKÉ PRACOVIŠTĚ

Je vybaveno dentální jednotkou a ultrazvukem jedné z nejšpičkovějších světových firem pro výrobu veterinární stomatologické techniky, australské IM3. Dále pak isofluranovým anesteziologickým přístrojem, přístrojem pro monitoring životních funkcí a generátorem kyslíku.

HOSPITALIZACE PRO PSY

Hospitalizace prodělala v letošním roce modernizaci a rozšíření. Disponujeme celou řadou různých velikostí hospitalizačních boxů, včetně vyhřívaných boxů a kyslíkového boxu. Intenzivní péče se neobejde bez infuzních pump.

HOSPITALIZACE PRO KOČKY A DROBNÉ SAVCE

Stále častějšími pacienty se v posledních letech stávají kromě oblíbených koček i drobní savci (králíci, fretky, morčata, potkani, osmáci a další) To nás vedlo ke zřízení samostatné oddělené hospitalizace pro tyto drobné milé a tiché pacienty. Hospitalizace je vybavena boxy s vyhřívanou podlahou a infuzními pumpami.

ZÁZEMÍ PRO PERSONÁL

Posledními prostory jsou šatna a denní místnost pro náš personál. Zde se můžeme stravovat, odpočívat, nabírat síly pro další práci, případně přespat při nutnosti monitoringu kritických pacientů během noci.

 

Spolupracujeme se specializovanými laboratořemi a histopatology, v případě potřeby referujeme pacienty na složitější oftalmologické vyšetření a na CT a MRI vyšetření.

bottom of page